Jak przygotować się do kilkudniowej wyprawy na ryby?

Męski wyjazd na ryby to spełnienie marzeń wielu zapalonych wędkarzy. Jednak, aby mieć pewność, że weekendowy wypad przebiegnie po Twojej myśli, musisz się odpowiednio przygotować. Poniżej przygotowaliśmy mały poradnik, który pomoże Ci stworzyć listę najpotrzebniejszych rzeczy.

Zasada numer 1 – zrób research

Jeśli wybierasz się na dłuższy wyjazd w miejsce, którego nie znasz, lepiej zapoznaj się z tamtejszym terenem np. za pomocą mapy Google. Sprawdź, gdzie znajdziesz najbliższy sklep, szpital, ale również coś bardziej przyziemnego, jak np. parking. Dzięki temu dojeżdżając na miejsce, nie będziesz musiał tracić czasu na krążenie po okolicy. Poza tym możesz określić lokalizację, w której chciałbyś się zatrzymać i rozbić namiot. Tym sposobem zaznajomisz się z ukształtowaniem terenu i dostosujesz do niego swój podręczny ekwipunek. Aby wyjazd minął Ci w miłej atmosferze, pamiętaj o łowiskowym savoir-vivre. Sprawdź regulamin łowiska i zapoznaj się z cennikiem.

Wakacje pod chmurką

Wyjazd na ryby kojarzy nam się przede wszystkim z survivalem i przebywaniem z dala od cywilizacji. Wiemy, że nie zawsze tak to wygląda, jednak mimo wszystko trzeba być przygotowanym na każdą ewentualność. W związku z tym pamiętaj o dokładnym sprawdzeniu pogody. Spanie pod gołym niebem to z pewnością miłe przeżycie, jednak obfity deszcz może sprawić, że zamieni się w prawdziwy koszmar. Aby uniknąć rozczarowań i nierównej walki z żywiołem, dostosuj stroje i sprzęt do warunków atmosferycznych. Jeśli wyjeżdżasz latem, pamiętaj nie tylko o lekkich ubraniach, ale również o mieszkańcach każdego łowiska – komarach. Mimo upalnej pogody spakuj lekką, ale długą odzież, która zabezpieczy Cię przed owadami. Z myślą o późnych wieczorach i wczesnych porankach zapakuj grubsze rzeczy, które pomogą Ci łowić mimo niskiej temperatury.

Przygotuj się na sukces i porażkę

Oczywiście każdy z nas wolałby tę pierwszą opcję, jednak również ona wymaga odpowiedniego przygotowania. Oszacuj ile przynęt i akcesoriów potrzebujesz na swój wyjazd i zabierz odrobinę więcej tak, by być przygotowanym na każdą ewentualność. Poza tym spakuj aparat i miarkę, aby w razie złowienia rekordowego okazu móc go uwiecznić. Na wypadek nieprzewidzianych awarii zabierz też zapasowy osprzęt taki jak np. dodatkowy kołowrotek, szpulę, wędkę, żyłkę lub plecionkę.

Bezpieczeństwo i higiena pracy

Spędzając czas na świeżym powietrzu, musimy liczyć się z możliwością zranienia lub podrażnienia. Dlatego w trakcie pakowania pamiętaj o zabraniu podręcznej apteczki. Upewnij się, że znajdziesz w niej opatrunki, leki przeciwbólowe, wodę utlenioną i preparaty na owady. Poza tym spakuj dość dużą ilość prowiantu, ponieważ każdy wyjazd do sklepu będzie wiązał się z koniecznością spakowania sprzętu na wypadek kradzieży. Na kilka dni z pewnością wystarczy odpowiednia kuchenka turystyczna, sztućce, kubek i menażka. Zainwestuj przede wszystkim w produkty, które nie wymagają dodatkowego doprawiania, a co za tym idzie również miejsca. Poza tym weź ze sobą wielofunkcyjny scyzoryk, latarkę oraz powerbank i oczywiście produkty niezbędne do codziennej higieny. Powodzenia!